De maand oktober is weer voorbij gevlogen en is het dus weer tijd voor de maandelijkse ‘Foodswap’. Deze keer zijn wij gekoppeld aan de blog ‘Pienskeuken’. Haar motto is ‘gezond genieten’ en dat zie je ook zeker terug op haar blog. Ze voelt zich helemaal thuis in de keuken en ze richt zich vooral op eenvoudige recepten zonder gebruik te maken van pakjes en zakjes en geraffineerde suikers. Erg leuk om te zien hoe ze op deze manier zulke leuke gerechten tevoorschijn tovert. Extra bijzonder aan haar blog is dat ze ook een online shop heeft waar je gezonde en heerlijke lekkernijen kunt bestellen die door Pauline gemaakt worden en zo op je deurmat vallen. Op deze manier hoef je dus niet zelf in de keuken te staan, wat een leuk concept is dat!
Gezonde snack
We hebben gekozen voor de pinda bananenrepen en die omgetoverd tot choco noten bananenbars. En wauw, wat zijn deze lekker! We zijn niet zo bekend met rijststroop en hebben deze vervangen voor agave siroop. Daarbij hebben we ook wat stukjes pure chocolade aan de bars toegevoegd. Deze repen zijn echt een feestje om te maken samen met de kids. Daarna hebben ze een heerlijke gezondere snack waar ze van zullen smullen. Echt een aanrader en ook nog eens zo gemaakt.
Choco noten bananenbars
10
stuks10
minutes20
minutes30
minutesIngrediënten
2 bananen
50 gr pindakaas
50 gr agave siroop
75 gr gemengde ongezouten noten
35 gr rozijnen
40 gr pure chocolade grof gehakt
75 gr havermout
Ovenschaal van ca. 12×20 cm
Bereiding
- Verwarm de oven voor op 180 graden. Bekleed de ovenschaal met bakpapier.
- Prak de bananen helemaal fijn en doe deze in een kom. Voeg hierbij de pindakaas en agave siroop en meng dit grondig door elkaar.
- Dan voeg je de noten, rozijnen, havermout en chocolade toe en meng alles goed door elkaar tot een mooi beslag.
- Doe het beslag in de ovenschaal en strijk het goed glad met de bolle kant van een lepel. Mocht dit een beetje plakkerig zijn, maak de lepel dan nat.
- Zet de schaal voor 20 minuten in de oven en check daarna met een satéprikker of het geheel gaar is. Steek de prikker erin, als deze er schoon uit komt is het gaar.
- Laat helemaal afkoelen voordat je er repen van gaat snijden.